Prostitutė atvyko į Lietuvą užsidirbti operacijai

Lietuva vis dažniau tampa prekybos žmonėmis epicentru Rytų Europoje. Populiariausi internetiniai skelbimų portalai mirga nuo šimtų ukrainiečių, rusių ir baltarusių nuotraukų, kurios kviečia vyrus „į svečius“.

Savą istoriją sutiko pasidalyti viena iš tokių merginų, atskleidusi, kad į Lietuvą atvyko siekdama uždirbti pinigų tėvo operacijai.

21 metų Kristina į Vilnių atvyko iš Rusijos Sočio miesto. Mergina yra baigusi interjero dizainerės studijas universitete, bet darbo pagal specialybę negavo.

„Vakar darbą baigiau 4 valandą ryto. Būna momentų, kai 3 ar 4 valandas nieko nėra, o būna, kai vienas po kito eina“, – kalbėjo rusaitė Kristina.

Sočyje Kristina gyveno su tėvais, bet jos tėvas sunkiai susirgo ir prireikė brangios širdies operacijos. Pinigų šeima neturi, todėl Kristina atvažiavo į Lietuvą ir pradėjo verstis intymių reikalų verslu: „Mano tėvas pateko į reanimaciją, guli jau savaitę, jam reikia daryti širdies persodinimo operaciją, tai kainuoja milijoną rublių, aš atskridau čia, kad uždirbčiau šią sumą“.

Kristina laidoje pasakojo, kad gyvenimas Lietuvoje kardinaliai skiriasi nuo Rusijos. Lietuvoje už savo paslaugų valandą mergina prašo 200 eurų, o kaip ji teigia, klientų – eilės.

Per savaitę Kristina susitaupė 2000 eurų, jai tai – labai dideli pinigai. Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro vadovei, tokia istorija kaip Kristinos – girdėta ne kartą. Tai tipinis prekybos žmonėmis atvejis.

Ekspertai teigia, kad tokia situacija susidaro ir dėl didelės socialinės atskirties tarp Lietuvos, Ukrainos ir Lietuvos. Statistika skelbia, kad Ukrainoje vidutinis atlyginimas siekia vos 300 eurų, Rusijoje – kiek daugiau kaip 400 eurų.

Skaityti daugiau: Prostitutė atvyko užsidirbti

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *